Dětské rybářské závody 2006

Dětské rybářské závody na rybníku Kašparák

Se souhlasem místní rybářské organizace Hořovice uskutečnila skupina rybářů z Podluh 1.dětské rybářské závody na chovném rybníku Kašparák. Závody se konaly 19.8.2006 za krásného slunečního dne. Přihlášení do soutěží probíhalo od 6,45 hodin na hrázi rybníka. Přihlásit se mohli všechny děti do 15 let včetně. Každý závodící směl chytat pouze na jeden prut a všechny ryby byli samožřejmě po změření vráceny vodě. Nakonec se do začátku závodu sešlo u rybníka 16 dětí.

Samotné závody proběhli od 7,15 do 11,00 hodin,. Za tuto dobu bylo uloveno celkem 39 ryb, z toho nejvíce kaprů 29ks, línů 8ks, okoun 1ks a plotice 1ks.

Pro prvních pět míst byli připraveny věcné dary v podobě „rybích medailí“:

1. místo – prut
2. místo – naviják
3. místo – fotbalový míč
4. místo – vezírek
5. místo – splávek s vlascem
Pro závodníka, který uloví největší rybu – Rybářská encyklopedie
První místo nakonec obsadila jedna z nejmladších účastnic závodu Petruška Hejbalová, která nachytala 8 ryb o celkové délce 283. Druhý v pořadí skončil Richard Karmazín s úlovkem 5 ryb o délce 199cm a třetí místo obsadila Erika Plecitá s úlovkem 4 ryb o celkové délce 158cm. Cenu za největší rybu získal Lukáš Vaníček. Jednalo se o kapra délky 53 cm. Další pořadí je v přiložené tabulce.

Celá akce byla hodnocena účastníky i pořádajícími velmi pozitivně a můžeme očekávat její pokračování i v příštích letech.